Pes a háravky
Publikováno: 29. 1. 2010
Předmět:
Prosím o radu

Datum:
21.1. 2010, 18:01 - před 8 dny

dobrý den,jmenuji se A. a jsem majitelkou 1,5 ročního zlatýho retrívra.Jelikož jsem zoufalá,ráda bych Vás poprosila o radu.Můj pes je typický zlaťák,hravý,neagresivní,poslušný i když to někdy zkouší,ale opravdu se jeho výcviku maximálně věnuji.Docházíme na cvičiště a agility. Minulý týden jsem dostala na tréninku agility neuvěřitelně vynadáno za to ,že nedokážu svého psa odvolat od háravé feny.Bohužel přiznávám,že můj PES je opravdu samec a s touto situací si nevím rady. Můžu na něj po dobrým i po zlým,ale on má doslova zatmění a je jak v tranSu. Nereaguje opravdu na nic.Tuto situaci musím řešit jen odtáhnutím a odchodem od feny. Dnes mi i dokonce utekl za háravkou. Sice to nebylo daleko, měla jsem ho v dohledu, ale na přivolání nereagoval a včas jsem doběhla.
Následovalo potrestání,formou vytahání a vynadání,"ale to je jak do dubu",a opět odchod. Radím se z cvičiteli,ale žádná rada co s tím nepřichází. Každý mi řekne,že má silný rozmnožovací pud a navíc je mladý,takže se mám háravkám pokud to bude možné vyhýbat. Na cvičiště mají háravky zákaz a pokud nějaká přijde, Garp to okamžitě pozná a majitel musí cvičák opustit "žalovníček".
Dočetla jsem se o nějaké antikoncepci pro psy,nemáte s tím nějakou zkušenost? Nechci ho dávat kastrovat.
Jelikož Vás jako odborníka na psy opravdu uznávám,věřím, že díky vašim zkušenostem se konečně dočkám nějaké rady a nebo se definitivně smířím s tím, že mám opravdu samce.
Nerada Vás okrádám o Váš drahocenný čas,ale moc prosím o radu .

Můžeme to nazvat: PES A HÁRAVKY

Dobrý den,
vše je to v podstatě o jeho ovladatelnosti.
Můžu Vás ujistit, že kdejaký mladý pes, zvláště pokud již kryl, je k neudržení.
Proto není váš Garp pravděpodobně nějak výjimečný. Spíš v takovém rušivém prostředí necvičil, netrénoval a proto je neovladatelný.
Jsou cvičáky, kde je přítomnost háravých fen ještě vítána. ***