Výchova a výcvik štěněte
Publikováno: 19. 5. 2009
2106.
Daniela Lamberská (Zámrsk - dříve Riči, dnes Jonáš)
19:44 - 15.5.2009

Ahoj Ivošu,
moc zdravíme ze Zámrsku a těšíme se, že se brzy někde na výcviku uvidíme:-)

Jonáš roste jak z vody, je mu 5 měsíců. Chodíme 2-3x týdně do psí školky, kontakt se psy má velmi často, ve školce je ke všem milý a velmi hravý, nekonfliktní, občas svým "nakrýváním" se snaží dominovat??? ostatní (nevím, jak je to u štěňat), jindy se zase podřídí. Ale občas, když potkáme cizího psa a Jonáš je na vodítku a měli by se setkat, nebo jsou k sobě blízko, Jonáš se stáhne, ocas tlačí pod sebe a blafe a povrkává, v momentě, kdy si psa očuchá je OK a hned vyzívá ke hře. Nebo vystoupí z auta např.na výstavě, kam jezdíme socializovat taky, velká koncentrace psů, blafe tlumeně, vrkne, ale naznačuje nejistotu, stahuje ocas a při prvním kontaktu vše opadne a potom je již bezkonfliktní k ostatním......co si o tom myslíš? Co bychom s tím měli dělat? Děkuju předem za radu.
Jinak je velmi chytrý a učenlivý. Však uvidíš.....Málem jsme o něj přišli před 14ti dny - otrava organofosfáty, zřejmě z pole. Měl na mále, a to šlo "jen" přes sliznice a kůži, nic nepožil. Tak si všichni, lidičky, dejte na postřiky velký pozor:-(

Zdravíme všechny, co známe a brzy na shledanou. Daniela, Tomáš a Jonáš

Odpověď:

Haló lidičky ze Zámrsku,
Vy ještě žijete?

Myslím si, že mladej má dobré podmínky pro tělesný i psych. vývin a podle toho, co Dano popisuješ, tak je i vyrovnaný a v pohodě.

Nakrývání jiných psů - bývá u takových mladíčků především z důvodu kvalitní stravy a je to jen oK.
Alespoň se učí, co jde a co už ne.
Jinak ty počáteční pasivní projevy jsou také normální.
Všeho nepoznaného (Dokud se to nezmění.) se pes většinou bojí.
Čím bude mít více zkušeností (získá) nyní, tím bude připravenější na další život.***