POČURÁVÁNÍ PSA - POMOČOVÁNÍ ZE STRACHU A Z RADOSTI
Publikováno: 17. 4. 2009
DOTAZ: Ahoj Ivo, prosím si zareservovat pro mé známé 3 Tvoje nové knihy. Jedna z nich vlastní bostonskou terierku, je to takový malilinkatý buldoček. Před měsícem malá poprvé odhárala (je ji 11 měs.) a došlo ke změně v chování. Při radostném setkání se začala učůrávat. Před tím se tak nechovala. Popisoval jsi už někde tento problém ? Dá se to odstranit ? Dochází k tomu až při přechodu do dospělosti, nebo páníčkové udělali chybu při výchově. Děkuji Ti a zdravímé. Kentuláci.


ODPOVĚĎ: OK Jarko přivezu je na víkend s sebou.

Jinak i na tento problém jsem v knize myslel (POMOČOVÁNÍ ZE STRACHU, radosti) a je tam napsaný důvod i potřebný postup, kterým tento problém odbouráme. ***


Jak jste si už asi všimli,z článku se vytrácí odpovědi. Není to výsledek žádné chyby systému, prostě byly odstraněny. Z mnoha důvodů se snažím omezit volné poskytování svého ”know-how” přes internet. Pokud vás budou zajímat celé odpovědi na dotazy (***), není problém si sjednat konzultaci na dané téma, případně se o tom pobavit na některé z mnou pořádaných akcí (výcvikové víkendy, tábory). Doufám, že to je alespoň trochu pochopitelný krok a nesebere vám to nadšení do kynologie.

Ivo Eichler RÁMO výcvik psů V Ostratě 6.3. 2013