Výcvik na táboře mohou...
Publikováno: 2. 3. 2009
... ohrozit vetřelci!

V termínu našeho letního tábora (18. - 25. 7 09), se do kempu v Dešné (Slušovice, Zlín) nahlásili i někteří psovodi se psy, co se u mě samotného nepřihlásili.

Pochopitelně mají na to právo. Proč si ale nezvolili termín dovolené v době, kdy tam nebudeme. Měli by všechny výcvikové prostory i překážky jen pro sebe. Nechápu, proč si nenašli nějaký jiný termín pobytu, když opakuji: ,,V době od 18. - 25. 7 jsme tam a máme to domluvené, právě my."

Víte – nejsem žádný cíťa, ale už je jich pomalu víc, než je počet mých lidiček.
Pokud chtěli ušetřit za výcvik a přitom být v kempu s námi, tak mají smůlu.

NEBUDOU MOCI NIC !
Jinak to nelze dělat. Je pravděpodobné, že případné jejich problémy se snesou později na mou hlavu, aniž bych je nějak poznal.

Výcvikové tábory pořádám a vedu již několikátý rok a předloni - ve Zbraslavi, se mi nevyplatilo pustit si k tělu ,,cizí lidi.". Byl jsem benevolentní k přítomnosti několika psovodů, kteří tam přijeli v době mého, předem avizovaného termínu.
Tehdy mi ještě nepřekáželi a dokonce jsem jim v mnohém vyšel i vstříc a umožnil, když budou chtít, cvičit s námi. Pochopitelně měli svou svobodu, ale ani snad netušili, že taková akce, musí mít určitý řád. Když pak jejich pitbulli napadli i mou Andělu, tak jsem řekl dost.
Znáte to heslo: ZA DOBROTU - NA ŽEBROTU?
Tak tam i v pozdějších měsících, které následovaly jsem poznal, že je pravdivé.

Vraťme se nyní k mému letošnímu letnímu výcvikovému táboru, který pořádám tak jako loni opět v DEŠNÉ. Od majitele kempu se mi doneslo, že tuším čtyři chatky jsou plně obsazeny mě neznámými lidmi se psy.
Výcvikové prostory zde nejsou nějaké velké a je potřeba si plánovat místa cvičení jednotlivých skupin.

PROTO:
Všude tam, kam půjdou mí – táboroví lidi se svými psy, tak oni jít nemohou, aby nerušili a nepřekáželi.. O tom, že by si pocvičili na překážkách, nebo se přimíchali do obran, šli na stopy, pozorovali nás při výcviku či cokoliv jiného, tak to nepřipadá v úvahu.

Pokud ráno i se psy zmizí a večer se vrátí ( nebudou překážet při výcviku v hospůdce, budou si uklízet výkaly po psech, nebudou rušit nás, ani naše unavené hochy o polední přestávce), tak jsou mi volní. Prostě tam kde budeme my, tak nebudou smět být.

Kdybych chtěl padesát lidí - jako v loni, tak celkový počet letos cíleně neomezím.
Chytrácky využili toho, že si můžou místo v kempu DEŠNÁ zabukovat přes internet. To je možné pouze na samostatný pobyt v kempu. Jinak se musí nahlásit u mne, pokud chtějí v našem termínu tam i cvičit..

Přestože kámoši, kteří mi přijeli pomáhat loni, tam pravděpodobně budou v nezměněném počtu i letos a budou mít míň práce, tak dostanou instrukce, komu mohou vyjít vstříc.

Ty figuranty, s kterýma jsem osobně nemluvil a pokud se ještě předem neuvidíme někde na akci zvu touto cestou, aby přijeli letos opět za mnou. Rád je uvidím.

Jinak vážní zájemci na můj letní výcvikový tábor se mohou stále hlásit. Je tam ještě nějaké místečko volné. Každému, až se plánovaný stav našeho tábora naplní, nabídnu náhradní termín či jiné řešení.

Dobu konání podzimního výcvikového tábora zanesu na tyto stránky pravděpodobně až po ukončení toho letního. I. E