POZOR BLÍŽÍ SE BŘEZEN! a ARGO by měl u mne končit...
Publikováno: 28. 1. 2009
ARGO - pes ze zlínského útulku 1 a 2

Ahoj Lidi,
ARGO - je již v poho.
Pokud si to tady čte někdo, kdo má zájem o slušně vycvičenou
VIZSLU - Maďarského ohaře s průkazem původu, tak se mi může přihlásit.
Jde o pětiletého papírového psa, který donedávna žil v zlínském útulku a bylo tomu tak asi již dva roky. Šlo původně o kousavého psa, kterého jsem si v prosinci loňského roku vzal na převýchovu a výcvik.
Nebylo to nic těžkého. Snad jen z počátku měl ze všeho vánoce. Potřeboval ukázat, že jsou i jiní lidi a umožnit mu, aby se naučil být za všech situací v klidu a zvládat je..


Jde o otužilého psa již slušně vycvičeného, s vynikajícími obraty, který je
v klidu k jiným domácím psům.
Bydlí ve venkovním kotci a také bych jej tak doporučil chovat dál.
Pokud s ním přijdete na cvičák, či jen tak do města, tak se za ním každý otočí, jelikož jde o krásného, rezatého a obaleného loveckého psa s ušlechtilou hlavou. Již dnes je schopen vás lehce doprovázet bez vodítka kamkoliv u levé nohy a dá se říci, že různé situace zvládá v pohodě..


Je slušně opracovaný. Přestože jde o psí osobnost, tak již zvládá i některé cviky, které se mu dříve nepozdávaly a napíši jen ty náročnější..
Například si jej snadno vysadím bez koše na klín, když sedím na židli a on mi za to olizuje nos. Stejně tak jej zvednu nad hlavu a kamkoliv vysadím, či přenesu. Jsem schopen se mu tahat s jeho jazykem a mnoho dalších věcí.
Již teď se máme hodně rádi a budeme se těžko loučit.
Až budu končit za měsíc jeho výcvik, tak sem (www.psi-tabor.info) napíši více.


Tak se lidi hlaste, ať mu předběžně zajistíme pána.
Je majetkem zlínského útulku a z mé strany jde o službu,
která je zcela zdarma.
Určítě se vás na procházkách zastane a jeli potřeba, tak i doma hlídá.
S pozdravem Ivo Eichler

Ahoj Ivo!

Jako pejskařka nováček mám asi dost naivní dotaz – přesto mi to nedá, setkávám se s tím poprvé tak blízko: Arga jsem zažila na víkendu a byla jedním z těch „nevěřících Tomášů“, kteří zírali na pokojné přítulné zvíře s nevalnou pověstí kousavé bestie. Možná se do toho moc vžívám, ale Argo jistě nebyl v útulku náhodou, takže zkušenost s člověkem nic moc. Pak útulek, pak Ty a nová důvěra v člověka. Nepochybuji, že budeš nové pány „lustrovat“ a vsázet na jistotu – ale očima Arga: nebude brát změnu pána jako zradu? Je to přeci jiné, než když se štěně ocitne v cizím prostředí bez feny. Jak to vlastně vnímá?
Petra + RR Rony


Ahoj Petro,
předpokládám, že nejsi jediná, koho to zajímá. V Ostratě 5. 2 2009

Argu podobní jedinci často končí injekcí a proto nabízím ,,menší zlo." Jde o pomoc psu od člověka. Argo musí poznat, že jsou lidé jiní, než jaké je měl uloženy v mysli.
Uvědom si, že obecně jsou psi snadno přizpůsobiví na nové, navíc zajímavé prostředí a přijmou zde lépe i nového pána. Vycházím z dlouholetých zkušeností získaných výcvikem cizích psů při své profesi. Z bláhových iluzí (o jejich bezbřehé věrnosti) jsem byl vyveden již na vojně. Tam se změna psovoda opakovala v pravidelných cyklech a psi přitom nijak netrpěli. Neměli čas a záleželo, kdo se jim více věnoval. Nyní k tvé vlastní otázce:
Musíme vycházet z toho, že psi nemyslí tak jako člověk a proto ani nemají mnohé lidské vlastnosti. Jelikož sami zradu neznají, tak to nebude to správné slovo. Spíše věřím, že mu bude zpočátku smutno a začne koukat, kam jsem se mu ztratil... Proto bude záležet na nových majitelích a jejich přístupu k němu. Pokud bude rozumný, pak s dostatkem těch nejlepších pamlsků si sami zajistí, že zanedlouho budou oni, jeho jedničkou.***