Nežravý DAN a Přihláška na výcvik
Publikováno: 31. 10. 2014
Dobrý den,
moc Vám děkuji za odpověď na moje otázky. Je s podivem, že na spoustu věcí člověk nepřijde sám, přitom je to naprosto logické - mám na mysli ten odstaveček, že při opakování cviků je třeba udělat mezeru vyplněnou jinou činností...
S tím nežravcem to není náš případ - Dan je "popelnice", žere 2x denně a do minuty je miska prázdná - ale ten pamlsek si prostě nevezme z trucu.
Přihlásili jsme se dle Vaší rady na oba víkendy, ale prosím Vás o shovívavost - nikdy jsme se něčeho podobného nezúčastnili a z diskuze na Vašich stránkách jsem nabyla dojmu, že tam jezdí stále stejná sehraná partie lidí, kteří si rádi společně zacvičí se svými vychovanými bezproblémovými pejsky. To ten náš "synek" teda není, tak tam asi budeme dost narušovat průběh. Já jsem totiž v dotazu neuvedla ještě jeden podstatný problém, neboť jsem v době jeho psaní nepředpokládala, že se zúčastníme skupinového výcviku. Dan miluje ostatní psy - je to pro něj největší droga, a když za nimi nesmí, tak jen opravdu hlasitě a srdceryvně kňučí a chce za nimi - je v transu, neovladatelný, nic nezabírá, opravdu, a vydrží to hodně dlouho. U psů, které zná a se kterými se stýká je to v pohodě. Ale u nových takto vyvádí...
A ještě jeden dotaz - zaplatím přihlášku - tj. výcvik, potom až na místě ubytování (2 lůžkový pokoj + pes) a stravování si domluvím také až po příjezdu nebo si ho mám zajistit dopředu? Chtěli bychom celodenní stravování, tak jestli tam tak vůbec vaří a jestli bychom si to neměli vyřídit dopředu...
Nezlobte se, prosím, za tyto dotazy, ale nevím, na koho jiného se obrátit.
Trošku s obavou se těšící
V. a D.


Dobrý den,
i když to tak vypadá a naše psaní někdy působí, jakoby za mnou jezdila ucelená tradiční sestava, není to tak zcela. Vždy po čase se jádro nové partie stmelí a pak k nám někteří jezdí často. Tak jsem vychoval už dvě, tři partie. Tak jako Vy jste poznali, že řešení problému bývá často jednoduché a logické, tak je to většinou se vším, co se týká našich psů. No a až to vše dobře vstřebáte (nebojte, umím učit i lidi), tak pak už se za námi, většinou novými a novými psy budete stavovat sporadicky až nakonec i to přestane. :-) To je normální koloběh v mé psí škole.
Vždy je tam někdo jiný a je jen málo lidí, kteří jezdí pravidelně. Je jasné, že Ti a také další, kterým jsem jejich psy předem vycvičil, mají psy už poslušné (foto, filmy). Důležitá je u nás atmosféra a tak se snažím, aby každý další do našeho kolektivu zapadl.
Pokud jde o Vašeho psa, tak klídek. Nějak si se zájmem o psy poradíme. :-) Když je bere positivně, je to výborné. daleko častěji se setkáváme s opačnou reakcí a taky to nakonec jde.

Když je Dan normálně popelnice, pak je to výborné. Na víkend dovezte jídlo (+ pamlsky) tak, jak jsem napsal a něco s tím uděláme. Nyní doporučuji jej krmit jen jednou denně, ať se postupně připravuje na víkend a alespoň část krmení mu podávat z ruky. Při tom před psem couvejte a různě kličkujte. Granule podávejte jak z jedné, tak i s druhé ruky.

S jidlem, ani s ubytováním si nedělejte problém. Jídlo se zařizuje na místě (vaří výborně) a plná penze je cca. 200 Kč. a druhé (ubytko), s tím se počítá automaticky podle seznamu.
Vše je tedy v pořádku a klídek. Těšit se můžete beze strachu. Ke mně nejezdí nějaké fajnovky, ale lidi, kteří když neví, tak se spolehnou na mne.
S pozdravem Ivo Eichler
RÁMO výcvik psů
http://www.ivoeichler.cz
http://www.psi-tabor.info
Ukázka z mé knihy Problémové chování psů
(proč trestat psa za to, co jsme ho nenaučili)
-- http://bit.ly/Jnt8uV