Ivo E a PES NA ZABITÍ , celé - v Diskuzi č.: 4872
Publikováno: 19. 4. 2012
Ahoj lidi,
starosti s převýchovou nebezpečných psů nezmizely a jsou stále dál kolem nás. Napíši Vám dnes o psu, kterého mám čerstvě u nás doma na výcvik. A pro ty, kdo to ještě neví, tak to je má hlavní práce. Od jara roku 1994 živím svou rodinu, jako profesionální CVIČITEL PROBLÉMOVÝCH PSŮ až do dnes.

Rozličných cvičitelů jsou již dneska spíše tisíce. Alespoň to mi bylo včera kdesi v dálavách sděleno. I tak se občas stane, že se nějaký velmi náročný pes dostane až ke mně na výcvik. Rád pomohu. Věřím si. Stane se pro mne vždy prioritou.
Každému z nás by mělo být už jasné, že naši psi jsou vždy originálem a nejde je měřit jedním metrem. U každého z nich může právě třeba agresivita směřovat trochu jiným směrem. Takových psů už u mne bylo mnoho. Nikdy jsme to nevzdali a vždy na závěr byli spolu v „pohodě“. Jak to bylo s jednotlivými psy dál, většinou již nemám informace. Je však pravdou, že už jsem několika majitelům cvičil po sobě i čtyři psy. Ty informace však jinak většinou nejsou. Co je však jisté, že se vždycky psi výcvikem změní (u mne jsou k převýchově a dostatečnému upevnění nových podm. reflexů potřebné dva měsíce). Mnozí z Vás jste tyto psy měli kdysi dávno doma, nebo stále ještě máte, a žijete s nimi po mé převýchově svůj společný život dál. Podělte se, se svými zkušenostmi. Napište svůj příběh o psu jež ,,šel lidem po krku“, nebo třeba JEN po jiných psech.
Přesto si ale iluze o Vašem psaní moc nedělám. Rádi čtete, ale psát? To už je horší. Také vím, že na dřívější zkušenosti se svými psy a na vše, co s nimi kdysi souviselo, většinou neradi vzpomínáte. Že raději neupozorňujete na to, že jste žili s takovým psem. Berete to jako svou prohru. To však nemusíte - Vy jste poznali něco víc, než jiní lidé. Život je krátký a ten Váš je oproti jiným, o tyto zkušenosti bohatší. Někdo si třeba řekne: ,,není o co stát,“ ale alespoň již ,,zasvěceně,, neplácáte nesmysly. Váš pes prožil, nebo žije u Vás svůj život dál. Pro svého psa jste udělali maximum. Můžete mít i sto dalších psů a jen jeden bude možná zase takový drsoň. Ve finále, po výcviku to navíc bývají psi skvělí. Mluvím nejen z vlastní zkušenosti. Mimo těch Vašich je však jen málo štěkavců, co dostanou ještě jednu šanci!
Seznamte se tedy s COFFEEM. Psem, jež se u mne objevil na výcvik (11. 4 012). Psem nevelkým, ale tvrdým ... Ivo Eichler RÁMO výcvik psů

PS.: Mělo by mi být však vždy jasné, o koho z vás jde. Kdo se pod tím podpisem ukrývá. Pokud jsme se potkali před lety a pes třeba už ani nežije, tak se mi e-mailem připomeňte.


> > > Předmět: Pes pokousal dítě a hrozí mu utracení
> > > > > Datum: 08.4.2012 08:42:03
> > > > > ----------------------------------------
Dobrý den, pane Eichler,
> >
chtěla bych Vás požádat o radu, případně o pomoc.
> > >
> > > > > Můj sedmiletý pes (kříženec - matka kříženka rotwailera s dobrmanem, otec pravděpodobně kokršpaněl) včera kousnul sedmiletou dceru mé sestry.Chtěla bafnout na babičku, plazila se po zemi, jenže za rohem seděl pes. Má kousnuté obě ruce, jak si je dala před hlavu, jednu spíš jen škráblou, do druhé se jí hodně zakousl, dvě díry po zubech má sešité.
> > > > >
> > > > > Bohužel to není poprvé, kdy Coffee (tak se jmenuje), někoho kousnul.
> > Vždy se jednalo o podobnou situaci, kdy se k němu někdo přiblížil hlavou. V
takovém okamžiku celý ztuhne a během okamžiku bez varování kousne. Včera jsem ho nechala snad jen na 5 minut bez dozoru..

Aspoň něco, ve zkratce, o jeho životě:
> > > Vzali jsme si ho s přítelem od známých, byl z jedenácti štěňat.
Jelikož jim štěňata přerůstala přes hlavu, poměrně brzy je odstavili a rozdali. Nepamatuji si přesně, v kolika týdnech jsme si Cofa odnesli domů, ale myslím, že to bylo kolem pěti. Teď už vím, že je to strašně brzy, tenkrát jsem o tom nevěděla nic. Jako malý prakticky vyrůstal s kamarádčinou fenou, hrával si i s ostatními psi, chodil se mnou i na přednášky, neustále byl mezi lidmi, snažila jsem se seznámit s okolním prostředím. Jako malého ho jednou napadl cizí pes, Cof si ho šel očichat a ten po něm bez varování vyjel a zakousl se mu do krku. Později při hře s dalšími psy, zhruba jako půlroční, najednou při blízkém kontaktu s jiným psem ztuhl a vyjel po něm. Od té doby jsem si na něj dávala pozor, prakticky se už nestalo, že by si hrál bez problémů. Vadilo mu, když se k němu nějaký
pes příliš přiblížil a dlouze ho očichával. Pak už jsem ho pořád hlídala, později už mu blízký kontakt s dalšími psy raději nedovolovala.Problémy s lidmi začaly zhruba o 4 roky později. Vždy kvůli sklonění se k němu, přiblížení hlavy, očichávání (i ve větší vzdálenosti od něj).
 Jde na něm vidět, že z těchto věcí má strach, jenže místo, aby to dal najevo, případně odešel, se brání útokem.
> Nevím, jestli za toto jeho chování může ono pokousání cizím psem, zda za to můžou situace, kdy mě můj bývalý přítel opakovaně bil, jestli je na vině výchova ala pan Desenský, to můžu jen odhadovat.
 Hlavní teď je, že takhle to dál fungovat nemůže. Bohužel jsem zareagovala příliš pozdě, pes už pokousal i dítě.
> > > > >
> > > > > Kdybyste věděl o někom, kdo by mi dokázal pomoct ho tomuto strachu následovaného agresí odnaučit, případně kdybyste Vy sám byl ochotný a měl čas, byla bych Vám nesmírně vděčná.

 Všichni z mého okolí na mě naléhají, abych ho nechala utratit (já tento jejich postoj, vzhledem k tomu, co se stalo, úplně chápu), jenže já bych mu ještě chtěla dát šanci.
> > > > > Budu na emailu i mobilu, kdyby Vás něco napadlo.
> > > > >
> > > > > Moc Vám předem děkuji.
> > > > >
> > > > > S pozdravem
> > > > > Jarmila V. a Coffee

> > > Dne 8.4.2012 14:27 napsal(a):
> > >
> > > > Dobrý den,
> > > > jste na správné adrese. Věnuji se převýchově a výcviku psů.
> > > > Pokud tedy opravdu chcete, abych jej přepracoval, tak je to nutné ihned.
> > > > Dřív, než se začnou všichni bát. Co nejdřív si zamluvte termín návštěvy a přijeďte i se psem k nám. Uvidíme, co se dá dělat.
> > > >
> > > > S pozdravem Ivo Eichler
> > > > RÁMO výcvik psů www.psi-tabor.info

Dodatek: Coffee přišel zkutečně na výcvik, který po cca. třech měsících úspěšně ukončil a Jarmila s ním bok po boku bez problému prochází dál životem. O tom je ale již jiný článek. I.E. V Ostratě 11. 7. 014