Napadá štěně
Publikováno: 29. 2. 2012
Ahoj Ivo,mame fenu cc,ktera ma uz 3roky a zrovna jsme na chate,kde ji mame s sebou a je tady s nama i brachuv pes,krizenec,jeste stene nema ani rok a nase fena si jakoby porad vynucuje pozornost a kdyz se ji neco nelibi hned po nem vyjede i kdyz je to jeste stene.nevime jak tomu zabranit,protoze ten brachuv pes uz za nama ani nejde,protoze se boji te nasi ciry.jediny co udelame kdyz po nem vyjede,ze ji zmlatime a posleme na misto,ale dela to furt.diky za radu.eva,cira a viktor

Ahoj lidi na horách.
Hned bych jel znovu. Jelikož to ale nejde, budu Vám alespoň fandit, ať se máte dobře.
Jelikož jsem problém již řešil a psal o něm nejednou, tak musím potvrdit již zmiňovanou radu a jen to trochu upřesnit.

Jelikož jste ,,přijeli na hory“ a do nového prostředí, tak je to pro začátek nového vztahu mezi psy a optimální věc.
Co však nesmíme dovolit je to, že nám fena začne štěně napadat. To je pak stejné, jako kdybychom to schvalovali. Náš záměr je přeci zcela opačný. K utlumení, případně bezpečnému odhadu její rychlosti pomůže nasazený košík. K ,,obrušování“ pak samotný pach a přítomnost štěněte. Zesílíte to, když jim vyměníte jejich pelíšky (deky).
Je na čase fenu seznamovat s radikálním nesouhlasem a možná i s dalším výcvikem, kterým je například učení samostatnosti, po zákazovém povelu i učení udržení pozornosti feny na nás, případně přivolání.

Správně tady kolegyňka napsala a doporučuji fenu také dočasně důsledně fixovat vždy, je-li ponechána bez dohledu. Ovšem tak, aby nebyla vyloučena s kolektivu a štěně mohla dál v klidu pozorovat. Tomu bych nechal zcela volnost a nějak se nevzrušoval, že by se na ni vrhlo a chtělo spáchat sebevraždu. K tomu určitě nedojde a štěně vzájemný kontakt určitě nebude přehánět. Že fena vyvádí, je druhá věc.