POŘÍDÍME SI ŠTĚNĚ I.
Publikováno: 28. 11. 2011
Ahojky ve spolek.
Roku dva tisíce jsem napsal rozsáhlý článek o příchodu malého štěněte do rodiny. Rozdělil jsem jej na několik statí a průběžně ho sem budu vkládat. I. E

Přišlo: 11/7/00
Odpověď čtenáři: 10/9/00
Zasláno redakci: 7/10/00
Číslo měsíčníku: 12/00

”Pořídíme si štěně? ” I.

Dal jsem do Diskuze a Článků 28. 11 011

DOTAZ:
Jako snad v každé rodině i u nás nastala chvíle, kdy začaly naše děti (chlapci 9 a 11 let) dorážet s věčnou otázkou: ”Mami, tati, kdy už si pořídíme pejska?” Oba s manželem máme zvířata rádi a jsme přesvědčeni, že starost o zvířátko pomáhá děti vychovávat. Proto bychom jim malého pejska rádi dopřáli. Problém je v tom, že ani jeden z nás se ještě o psa nestaral a nemáme s jeho výchovou žádné zkušenosti. Proto se obracím na Vás s prosbou o radu. Víme, že zvíře není hračka a zodpovědnost, za každého živého tvora chceme brát vážně už proto, aby ji brali vážně i naše děti.
Anna K. Chomutov

ODPOVĚĎ:


Jak začít?
1. Po příchodu štěněte do naší rodiny jej ihned převakcínujeme. Dobrý chovatel již vakcinaci všech štěňat z vrhu zajistil a o této skutečnosti nás informoval. Přesto co nejdříve navštívíme veterináře a podle jeho rady necháme svůj nový přírůstek přeočkovat.

2. Pokud chceme, aby z našeho ”mláďátka” vyrostl zdravý pes musíme zajistit dostatečný přísun kvalitní potravy. (V současné době, díky množství granulovaného krmiva na trhu, odpadá mnoho starostí se sháněním a skladbou potravy. Sám používám např. Aport family)

3. Je nutné se seznámit, jak se vytváří podmíněný reflex. Na něm se staví veškeré prvky poslušnosti. Částečně o tom napíši i v těchto článcích na pokračování.
***