Dítě a vrčení při žrádle.
Publikováno: 13. 6. 2011

Dítě a vrčení při žrádle.

Hanka+Sandy (NO) 3952
12:59 - 10.6.2011
Ahoj všem, potřebovala bych se poradit. Dneska se nám vyskytl problém typu vrčení na syna (1,5roku) po té co Sandy sáhl do misky se žrádlem. Bylo to poprvé, co jsem takový projev k synovi vyskytl. Obvykle si nechá od kohokoliv v klidu do granulí sáhnout, takový problém jsem zaregistrovala porvé. Do této doby se zdálo, že má v hlavě hiearchi irodiny jasně srovnanou. Mám z toho obavy, aby se tento zatím ojedinělý projev nevymkl z ruky. Okamžitě byla slovně usměrněna důrazným povelem "NESMÍŠ". A poté jsem dala do misky ještě několikrát jeho ruku se svojí. Vše se odehrálo celkem v klidu. U tohoto psa je problém se žárlivostí a rivalitou vůbec, proto to nechci podcenit. Máme ještě jednu fenu NO(13 let) a Sandy by ji byla schopná ze žárlivosti zakousnout, proto musí být holky oddělené a při procházkách Sandy s náhubkem (Annie je bezkonfliktní). Sandy se chová jako by nic, pak jí "rupne v bedně" a je zle. Bojím se, aby se i vztah Sandy se synem nevymkl podobne z rukou, aby na něj také nezačala žárlit, proto nevím, jakým stylem ji trestat, za projev agrese směrem k němu, abych situaci ještě nezhoršila. Nejde o to, že bych ho schválně chtěla nechávat, aby ji obtěžoval u jídla. Za každou radu předem děkuji.


ODPOVĚĎ:
Nejen pro Hanku.
V prvém okamžiku mne napadlo, co vůbec tak malý človíček sám dělá ve psím žrádle? Zarazilo mě to a jelikož se ovšem mě přímo neptala a odpovědi stále přibývaly ( v každé bylo něco OK), tak jsem to neřešil.
Ovšem jelikož mě znovu kontaktujete s tím problémem, tak teda se ptám:
Co dělá takový prďa u psa a žrádla? Myslím si Hanka neuvědomuje, co je schopen pes udělat, jinak by to nedovolila ( posílám M.P fotku, aby ji sem dal). Vždycky je to někdy poprvé a nezajímá mne, že nic neudělá!
Je pravda, že pes je v hierarchii rodiny na posledním místě, ale u tak malého tvorečka, jako je její synek to řešíme trochu jinak. S krmením maminku doprovází, až bude alespoň schopen sám unést misku. ***