DĚTI A CIZÍ PES
Publikováno: 11. 1. 2011
Ahoj Ivo,

potřebuju poradit. Čeká nás s Agátou návštěva mateřského centra a kromě nějakých canisterapeutických aktivit by si přáli také abych dětem (převážně předškolního věku) přednesla něco o tom jak se chovat k pejskovi, jak se o něho starat, ale taky co dělat, když nás pes napadne, s čímž já nemám vůbec žádné zkušenosti. Kromě toho, že si o tom něco někde přečtu, bych ale přivítala radu, jak dětem vysvětlit, co mají dělat, jak poznají, že je pes opravdu chce napadnout, když napadne, jak se mají chovat apod. Tak aby to ty děti pochopily. S Agátou by si možná mohly nacvičit situaci "ignorujeme psa běžícího kolem" nebo něco podobného. No ale taky jim chci samozřejmě vysvětlit, že každý pes je fakt nechce sežrat, jak to mají často naočkované od rodičů.... Dík za rady!
Adéla


DĚTI A CIZÍ PES

Ahoj Adélo,
nevím, kdy máš zmiňovanou akci mít, a zda se do té doby ještě neuvidíme, abychom to pořádně probrali a ujasnili potřebné.

Jelikož se ovšem vídáme na mých výcvikových víkendech již delší čas, mohla jsi vidět nejednoho nebezpečného psa, které jsem buď měl s sebou, nebo nás tam navštívil, tak by to mohlo být v pohodě. Vzpomeň, co jsem v různých situacích radil, jak jsem se zachoval. Myslím, že jsi zkušená již dost. Teorie získaná z knih je věc potřebná, ale ty jsi mne viděla nejednou i pracovat.
***