Agresivní Japánek a rozhodčí
Publikováno: 1. 12. 2010
Mám 20-ti měsíčního pejska plemene Japanchin, s nímž jsem se zúčastnila dvou výstav, jedné mezinárodní a národní, kde se na stole nechal bez problému posoudit. Na třetí se jedna paní posuzovatelka, která takto likviduje konkurenci, zachovala neférově a to tak, že japánka držela za kůži pod ušima asi minutu a s potěšením sledovala, jak se japánek na ni rozlítil, načež do hodnocení dala zprávu: pro agresivitu neposouzen. Vystavuji již řadu let, s podobným počínám jsem se dosud nesetkala a v tu chvíli nepochopila situaci. To Vám píši jen jako vysvětlení pro následné nepřiměřené chování mého pejska, který se na stole nyní opravdu zlobí, když ho posuzovatel chce prohmatat, zuby ukazuji posuzovateli já. Pokud stojí na podlaze, nechá se prohmatat a chová se klidně.

Prosím o radu, jak svému japánkovi mám vysvětlit, že se na stole nemusí obávat, co mám s tím jeho strachem a následnou obrannou zlobou dělat. Jsme přihlášení na dvoudenní mezinárodní výstavu v Bratislavě ve dnech 18. A 19. Srpna a já se obávám, že jsme se přihlásili zbytečně. Moc Vás prosím o radu. (foto přikládám.)


Agresivní Japánek a rozhodčí

Dobrý den,
Váš pes je pravděpodobně dost přecitlivělý, jak už to často u malých plemen bývá. Ruku v ruce s tím se na něm podepsalo pro tu určitou chvíli, nevhodné chování paní rozhodčí.Nyní pes reaguje ze strachu a nedostatku pozitivních zkušeností, agresivně. Nebojte se a dejte se do toho. Vše jde napravit, případně naučit. Nenapsala jste, jak se chová běžně mezi lidmi. Předpokládám tedy, že si cizích výrazněji nevšímá. Přesto s ním choďte denně do neznámých prostor a záměrně se spolu pracujte pod vlivem těch nejvypjatějších situací. ***