VELMI AGRESIVNÍ PES
Publikováno: 19. 5. 2010
Ahojky přátelé,
Díky všem za přání ke svátku, která mi přišly, nebo ještě přijdou a děkuji také za Vaše odpovědi na dotazy, jež jsem předložil sem do Diskuze.
Ty poslední se zabývaly jedním tématem, které Vás zaujalo a proto je i do Článků na závěr celé polemiky přikládám i s dodatky, pro ujasnění.
Agresivita americ.buldoka (v Diskuzi - 2765)

Dobrý den,
potřebovala bych od vás radu. Přítel mojí dcery si po úmrtí svého dobrmana, kterého měl od štěněte pořídil 3-letého amerického buldoka. Pes žil většinu času sám na zahradě, kde měl jen vaničku s krmením a vodu. I přes tento handicap je na lidi moc hodný a má k nim důvěru. Ale jeho problém je, že napadá psy, vyvrátil vrata a napadl psa retrívra. Čtyři lidi ho museli z něj dostávat a nakonec až za použití železné tyče se to povedlo. Potom z paní, která jim ho dala, vylezlo, že již jednou zabil psa. Do tohohle si dcera k němu pořídila štěně stejné rasy - fenku. Zatím je na ní hodný, ale je to pořád štěně. Jaké je riziko, že napadne i tuhle čubinu a jak tomu předejít? A když má tyhle problémy, není možné, že bude napadat i lidi?
Chtěli by jsme poradil ve výchově, aby s nimi prožil krásný život s čím nejmenším omezením.
Děkuji za odpověď.
P.

Má odpověď:

Dobrý den,
fence nic nehrozí a za chvíli si ji přivlastní.
Bude ji brát za družku.
Můžete být proto v klidu.
Něco jiného je to s cizími psy. Těm bude i nadále nebezpečný, pokud nebude vycvičen, nebo alespoň ochozen (Častý pohyb mezi psy.). Agresivita zaměřená proti ostatním psům, nemá nic společného s agresivitou vůči lidem.
Přesto bych to nepodceňoval a pokud nejste přítomni, tak by se měl tento pes i na dvoře pohybovat s košem.***